Bylinná směs vysoký tlak, napomáhá při potížích s vysokým krevním tlakem a při každodenním používání jej může snížit. Obsahuje srdečník nať, jetel červený nať, dobromysl nať a...
Bylinný čaj podporující ženské zdraví a předmenstruační pohodu. Namíchán z kontryhele, šalvěje, řebříčku, brusinky list, ostružiníku a třezalky. Jednu polévkovou lžíci...
Bylinná směs pro štíhlou linii a vitální tělo. Obsahuje černý bez, zlatobýl, červená řepa a libeček. Jednu polévkovou lžíci zalejte 400-500 ml teplé vody, nebo...
Plody brusinky patří ke svíčkové či ke svačině. Léčí listy brusinky. Velice účinné jsou při onemocnění močových cest a měchýře, při nachlazení, ale také při žaludečních vředech. Pomáhají snižovat cukr i kyselinu močovou v krvi.
Brusinka - sušení
Při sušení listů i plodů je potřeba hlídat teplotu. Teplota nesmí překročit 40 °C. Listy by ztratily barvu i účinky.
Brusnice – brusinka
Původ keříků brusnice najdeme v Americe. Indiáni plody nejdřív využívali k barvení látek. Časem ale odhalili blahodárné účinky brusinek a jejich listů. Keře brusnice, ale můžete objevit v Asii, střední a severní Evropě. Brusnice miluje kyselou půdu rašelinišť, vřesovišť a lesů, podobně jako borůvka nebo vřes.
Brusinka list – účinky
Listy brusinky, podobně jako plody, obsahují arbutin, flavonoidy a třísloviny. Jsou bohaté na kyseliny. Nejvíce je to kyselina benzoová a kyselina šťavelová. Jsou bohaté na důležité antioxidanty i vitamín C.
Brusinka – nežádoucí účinky
Vysoký obsah kyseliny šťavelové blokuje využití vápníku v těle. To je výborné při boji s ledvinovými kameny. Při dlouhodobém užívání by ale mohla způsobit odvápnění kostí. Zároveň doporučujeme nekonzumovat, pokud užíváte léky na ředění krve. Nebo alespoň užívání konzultovat s lékařem.
Brusinka list – využití
Blahodárně působí list brusinky na zrak, močové cesty i při nachlazení. Je pomocníkem v boji s vysokým krevním cukrem. Umí harmonizovat cholesterol v krvi. Působí na bakterii Heliobacter pylori, která stojí za vznikem žaludečních vředů a je spojována i s rakovinou žaludku. Je silným pomocníkem při nachlazení a chřipkových onemocněních. Ulevuje od projevů menopauzy.
Recepty - jak brusinku zpracovat
Brusinka list – léčebné recepty
Brusinka list se užívá vnitřně ve formě nápojů. Můžete si připravit účinný výluh za studena, nebo lahodný silný brusinkový čaj. Pro lepší chuť i barvu, a také pro zesílení účinků, doporučujeme přidat také plody brusinky.
Výluh z listů brusinky
Na potíže močových cest i močového měchýře skvěle funguje výluh za studena. Je také výborný při průjmových onemocněních. Asi 15 g listů brusinky zalijeme půl litrem studené vody. Doporučujeme přidat také kvalitní vinný či jablečný ocet (asi 15 ml). Vše necháme louhovat přes noc, nebo alespoň 8 hodin. Scedíme a popíjíme do vymizení obtíží.
Čaj z listů brusinky
Čaj z brusinky má silné močopudné účinky. Zároveň desinfikuje močové cesty a pomáhá rozpouštět usazené krystalky kyseliny močové. Je tak skvělý pro onemocněních močových cest, ledvin i při dně. Lžičku listů brusinky zalijeme čtvrtlitrem horké vody a necháme asi 10 minut odstát. Pijeme teplé. Můžeme osladit medem.
Pozor! Vysoký obsah kyseliny šťavelové blokuje využití vápníku v těle. To je výborné při boji s ledvinovými kameny. Při dlouhodobém užívání by ale mohla způsobit odvápnění kostí. Zároveň doporučujeme nekonzumovat, pokud užíváte léky na ředění krve. Nebo alespoň užívání konzultovat s lékařem.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.