Vážení zákazníci, náš e-shop je momentálně na dovolené. Objednávky budou expedovány 22. 7. Děkujeme za pochopení.

Badyán mletý

77 Kč 153 Kč 365 Kč 584 Kč od 77 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Badyán nám údajně do Evropy přivezli piráti. A udělali dobře. Badyán povzbuzuje imunitu při nachlazeních a virózách. Ulevuje od bolestí v krku, při kašli, ale i při revmatických potížích. Uklidňuje trávení i nervovou soustavu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Badyán mletý

Badyán nám údajně do Evropy přivezli piráti. A udělali dobře. Badyán povzbuzuje imunitu při nachlazeních a virózách. Ulevuje od bolestí v krku, při kašli, ale i při revmatických potížích. Uklidňuje trávení i nervovou soustavu.


Badyán mletý

Badyán mletý (Badyáník pravý)

Koření badyán má původ v oblasti Vietnamu, Indie a Číny. Do Evropy se dostalo až v 16. století s pirátskými výpravami. Díky výraznému aroma se rychle stalo součástí tradičního zimního cukroví, perníkových směsí, ale také prohřívacích nápojů. Badyán (mletý i celý) ale také obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek.


.

Mletý badyán – účinky

Badyán je obrovskou zásobárnou minerálů a stopových látek (vápník, hořčík, železo, fosfor, draslík) a vitamínů (A, C, kyselina listová a pantothenová). Obsahuje látky (anetol, linalool, kyselina shikimová a oseltamivir), které působí antibakteriálně, antiviroticky a protizánětlivě.


Badyán použití

Badyán (mletý) je součástí kořenících směsí, ale hodí se také pro přípravu léčebných receptů. Skvěle pomáhá ve formě badyánového čaje nebo tinktury. Prohřívá organismus, vyhání viry a ulevuje při nachlazení. Má skvělou schopnost tišit kašel, bolest v krku i rozbořené trávení. Přidejte badyán od čaje a užijte si jeho umění rozptýlit každodenní stres. Navíc umí badyán ulevovat při křečích a revmatických potížích. Čistí pleť.


Badyán mletý

Léčebné recepty z badyánu

Nejčastěji se badyán používá ve formě čaje nebo tinktury. Pro oba tyto recepty je potřeba badyán namlít nebo rozdrtit. Tady je skvělým pomocníkem badyán mletý. Stačí ho jen zalít horkou vodou nebo alkoholem.

Čaj z badyánu

Na jeden šálek dáme asi lžičku mletého badyánu. Čaj ulevuje při dráždivém kašli, žaludečních potížích, ale také při nervozitě a nachlazení. Skvělý je s medem a špetkou mleté skořice. Přidat můžete i citrón.


Badyánová tinktura

Na dvě deci silného alkoholu (minimálně 40 vol.) dáváme dvě lžíce badyánu mletého. Necháme minimálně 3 týdny louhovat a pak scedíme. Tinktura z badyánu pomáhá při nachlazení a virózách. Trápí-li vás revma, můžete tinkturou potírat postižená místa.

Koření badyán mletý

Mletý badyán je ve směsi https://www.bylinna-zahrada.cz/pernikove-koreni/">perníkového koření. Hodí se také na přípravu různých receptů asijské kuchyně.


Badyán mletý