Zásilkovna Z-Point nad 699 Kč zdarma

Bylinky a čajové směsi na nervy a uklidnění

Čelíte každodennímu stresu? Tisíc drobností, nervy v práci, domácnost pokulhává a na vás je toho někdy zkrátka moc? První pomocí mohou být bylinky na uklidnění nervů. Pomohou utlumit úzkosti i vnitřní třas. Přispívají k lepší emoční rovnováze. Doporučujeme vytvořit si vlastní léčebný rituál. Najděte si malou chvilku klidu. Uvařte si z bylinek čaj na nervy a vychutnávejte ho všemi smysly. Zaměřte se na krásnou barvu, libou vůni bylinek i lahodnou chuť. Uklidnění přijde vzápětí. 

Jak využít sílu bylin pro klidné nervy a návrat duševní rovnováhy?

V bylinkách je ukrytá moc, která pomáhá navracet nejen fyzickou sílu, ale i tu duševní. Vzpruhou pro pocuchané nervy může být bylinkový čaj na uklidnění, příjemná relaxační koupel s bylinkami i voňavý polštářek na spaní.

  • Hloh – Bylinka na nervy, kterou je potřeba užívat dlouhodobě, abychom pocítili všechny její blahodárné účinky. Přispívá k normálnímu fungování nervové soustavy.
  • Kozlík – Patří mezi bylinky na nervy a lepší spánek. Bylinkáři ho doporučují jako první pomoc při nespavosti a nervovém vyčerpání. Mírní úzkosti, uklidňuje rozjetou hlavu před usnutím.
  • Kopřiva – Skromná bylina, která je pro mnohé plevelem, pomáhá tišit pocuchané nervy a navracet duševní svěžest. Pozitivní vliv má i na soustředění a duševní aktivitu.
  • Levandule květ – Fialové květy levandule a její omamná vůně pomáhají navracet klid, vyrovnat se s každodenním stresem a znovu získat osvěžení z vydatného spánku.
  • Mateřídouška – V tradičním léčitelství patří mateřídouška mezi uznávané bylinky na nervy. Podle bylinkářů totiž umí přispět k uklidnění mysli i duše.
  • Meduňka – Bylinka, která umí rychle přinést úlevu a přispět k návratu vnitřního klidu. Přispívá k lepšímu duševnímu zdraví, navozuje pozitivní náladu a je ideálním pomocníkem při relaxaci.
  • Třezalka – Někteří bylinkáři třezalce přezdívají přírodní antidepresivum. Tak mocná je podle nich její síla. Pomáhá navodit pozitivní náladu, emoční i duševní vyrovnanost a dopřát tělu chvíli příjemné relaxace.
  • Zeměžluč – Všestranná bylinka, která přispívá k harmonizaci těla i duše. Uklidňuje a navrací zpět do rovnováhy.

Odvar či nálev z bylinek na uklidnění

Doporučujeme dívat se na recepty u jednotlivých bylinek. Obecně ale platí, že odvar je potřeba připravit z kořenů bylin. Z jemných listů či květů obvykle postačí jednoduchý nálev.

Čajové směsi znásobí sílu jednotlivých bylin

Bylinkáři umí propojit účinky jednotlivých bylinek a míchají čajové směsi, které umí poskytnout úlevu pocuchaným nervům, tišit nervozitu a zároveň třeba dodat potřebnou energii. Záleží jen na vás, zda potřebujete relaxovat nebo pozvednout náladu a dodat nový elán.

Koupele pro unavené tělo a duši

Bylinkové koupele jsou ideálním pomocníkem pro vydatnou relaxaci. Jejich příprava je jednoduchá. Stačí si připravit větší množství odvaru z bylinek a po vychladnutí ho přilít do připravené koupele. Mezi naše nejoblíbenější patří:

Voňavé polštářky pro večerní klid v duši

Bylinkáři rádi doporučují využití vonných silic bylin v tzv. bylinkových polštářích. Jejich příprava je jednoduchá. Stačí vzít plátěný pytlík a vložit do něj usušenou bylinku. Důkladně zavázat či zašít a schovat pod povlak polštáře. Vhodné bylinky na nervy do polštářků jsou levandule, meduňka, heřmánek nebo třeba chmel.

Bylinky na uklidnění nervů ve formě tinktury či bylinkového oleje

Bylinkové tinktury jsou velice praktické a jejich pomoc může být rychlá. Stačí jen pár kapek do sklenice vody a síla bylinky na nervy je připravená k použití.  Na rozjitřené nervy jsou úžasné kozlíkové kapky (valeriány), meduňková či mateřídoušková tinktura.

Oleje jsou zase skvělým pomocníkem pro zevní použití. Třeba při relaxačních masážích. Bylinkáři mají v oblibě například levandulový či třezalkový olej.

Konzultace s lékařem

I když ctíme sílu přírody a bylin, rozhodně doporučujeme při každých potížích nejprve konzultaci s lékařem. Je potřeba si totiž uvědomit, že správnou diagnózu může stanovit jen lékař. Bylinky pak mohou být skvělým přírodním pomocníkem, který doplní klasickou léčbu. Zvláštní opatrnost je potřeba u vážných duševních poruch, depresí, nebo v těhotenství. 

Jenom tak klidně levitují ve vzduchu. Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně, balónky působí jako jakási fata morgána uprostřed pouště. Zkrátka široko daleko nikde nic, jen zelenkavá tráva, jasně modrá obloha.
9 položek celkem
bylinný čaj dobrá nálada
od 121 Kč

Bylinná směs s mátou, kopřivou, plodem rakytníku a třezalkou - bylinami osvěžujícími a podporujícími dobrou psychickou kondici. Jednu polévkovou lžíci zalijte 400-500...

419/50G
dobromysl nat na lžičce 2
od 19 Kč

Dobromysl přináší dobrou mysl, ulevuje při depresích, normalizuje trávení a mírní křeče. Ulevuje při úporném kašli, má silné hojivé účinky. Pomáhá ženám při nepříjemných...

383/50G
eukalyptus list
od 25 Kč

Listy blahovičníku (eukalyptu) přinášejí úlevu v různých směrech. Milují je všichni, které postihla rýmička, kašel či zánět průdušek. Ulevuje od tlaku každodenních strastí,...

527/50G
ginkgo biloba list na lzicce
od 49 Kč

Kouzelné ginkgo milujeme pro jeho preventivní účinky na srdce, cévy a mozek. Blahodárně působí na paměť, rozšiřuje cévy, harmonizuje srdeční činnost. Zlepšuje prokrvení...

464/50G
kopřiva kořen řez na lžičce
Kopřiva kořen řez
Momentálně nedostupné
od 47 Kč

Kořen královny starých zdí a příkopů kopřivy ukrývá obrovskou sílu pro naše vlasy a vlasovou pokožku ztrápenou lupy. Blahodárně působí na močové cesty. Pro muže je to důležitá...

287/50G
kopřiva list na lžičce
od 21 Kč

Královna rumišť i léčitelství. Kopřiva působí blahodárně na kosti, klouby, vlasy i nehty. Harmonizuje trávení, močové cesty i cévy. Tiší pocuchané nervy i neurologické problémy....

284/50G
Třezalka nať
od 35 Kč

Žluté kvítky sbírané na svatého Jana přispívají k lepšímu spánku, klidu a vyrovnanosti. Uklidňuje rozbouřené emoce, harmonizuje trávení, močové cesty, ledviny i dýchací...

356/50G
Uvolnění
Uvolnění
Skladem
od 68 Kč

Uvolněte se prosím s šálkem bylinného čaje z meduňky, mateřídoušky a lékořice v ruce. Jednu polévkovou lžíci zalijte 400-500 ml teplé vody, nebo použijte naše čajové sítko...

422/50G
Zeměžluč nať
Zeměžluč nať
Momentálně nedostupné
od 37 Kč

Hořká chuť zeměžluči napravuje trávení. Blahodárně působí na játra, žlučník a celý trávicí systém. Podporuje peristaltiku střev i zdravou chuť k jídlu. Působí na...

581/50G