Zásilkovna Z-Point nad 699 Kč zdarma

Bylinky na játra

Nezdravý životní styl, příliš mnoho tučného jídla a alkoholu, ale také nesmírná stresová zátěž, kterou každodenně vnímáme, to vše působí negativně na naše játra. Důsledkem nedostatečné činnosti jsou různá onemocnění a ztráta energie. Samostatným problémem jsou tzv. ztučnělá játra.


Bylinky na čištění jater

Vše je v našem těle propojené. Pokud správně nefunguje jeden orgán, časem se to projeví i jinde. Bylinky na čištění jater naštěstí často působí i na další orgány v našem těle. Můžete tak při jejich výběru vzít v úvahu i jiné neduhy, které vás trápí.

Mezi typické bylinky na játra a žlučník patří ostropestřec, rozmarýn, pampeliška a čekanka. Pokud chcete bylinky na játra a slinivku, doporučujeme květ lípy. Mezi bylinky na játra a ledviny můžeme řadit pampelišku a řepík.

 • Čekanka – Typická bylinka jarních očistných kůr, která dle tradice působí blahodárně na hladinu krevního cukru, normální funkci jater i žlučníku.
 • Jahodník lesní – Listy jahodníku napomáhají navracet do rovnováhy činnost jater a krevního oběhu.
 • Lípa – Květ našeho národního stromu je bylinkáři doporučován tako k očistě jater a podpoře slinivky.
 • Máta – Čaj z máty působí blahodárně na celý trávicí systém včetně jater, žlučníku a slinivky.
 • Měsíček lékařský – Účinné látky měsíčku přispívají k normální funkci jater a střev. Jeho hojivou sílu ocení celý trávicí systém.
 • Ostropestřec – Asi nejznámější bylinka pro očistu jater je bezesporu ostropestřec. Je součástí očistných kůr pro játra, ale umí povzbudit celý organismus.
 • Pampeliška – Kořeny smetanky lékařské mají podle bylinkářů téměř zázračnou moc. Faktem zůstává, že je to oblíbená bylinka pro očistu jater, dobré trávení i správnou funkci žlučníku.
 • Pelyněk – Hořká chuť pelyňku povzbuzuje činnost trávicí soustavy včetně jater a žlučníku.
 • Rozmarýn – Není to jen voňavé koření středomořské kuchyně. Rozmarýn doporučují bylinkáři k podpoře při onemocnění jater a žlučníku.
 • Řepík – Všestranná a velice oblíbená bylinka, kterou už po staletí využívají bylinkáři pro lidi s onemocněním jater, žlučníku a ledvin.
 • Třezalka – Mnohé neduhy jater jsou spojené se stresem. Proto bylinkáři doporučují při onemocněních jater pít také třezalkový čaj.
 • Zeměžluč – Jak už název bylinky napovídá, už naši předci ji užívali k podpoře trávení a při nemocech jater a žlučníku. Blahodárně působí také na slezinu a střeva.

Čaj na játra

Připravili jsme pro vás vyladěnou směs bylin přímo na játra, která pomáhá čistit játra a optimalizovat funkci trávicí soustavy.

Bylinky na ztučnělá játra

Ztučnělá játra jsou nebezpečným onemocněním, které vzniká především z nezdravého životního stylu. Pouze lékař však může diagnostikovat ztučnělá játra. Bylinky, dietní opatření a změna životního stylu pak bývají součástí léčby. Při léčbě doporučují bylinkáři tyto bylinky na ztučnělá játra: ostropestřec, kořen pampelišky a čekanku.

Čaje a bylinky na čistění jater

Někdo potřebuje bylinky na játra, když už ví o prvních potížích. Skvělá je ale také preventivní očista jater. Bylinky pak můžeme užívat v krátkodobých kůrách, které navrátí činnost jater do normálu. Oblíbený je pro tyto kůry ostropestřec, ale také pampeliška nebo čaj z jahodníku.

Tinktura i jen tak přímo do úst

Z ostropestřce nemůžeme připravit normální čaj na játra pouhým zalitím. Jeho tvrdé plody je nutné nejprve umlít, nebo koupit mleté, a pak dostatečně povařit. Daleko silnější účinek ale má tinktura z ostropestřce, nebo olej. Pokud však spěcháte, stačí si vložit lžičku semen do úst a důkladně rozžvýkat.

Tinktury pro očistu jater i dobré trávení

Z bylinek připravujeme i v domácích podmínkách praktické tinktury, které napomáhají harmonizaci trávení a jater. Typické jsou tinktury z pelyňku, pampelišky nebo máty.

Netradiční čekanková káva

Cikorku pily už naše babičky. Je to příjemná náhražka kávy, se kterou získáte nejen účinné látky čekanky, ale také skvělý nápoj, který je bez kofeinu. Výborně podporuje trávení.

Návštěva lékaře

Při onemocnění jater je vždy nezbytná léčba, kterou naordinuje odborný lékař. Bylinky, bylinkové čaje a tinktury mohou být pouze doplňkem této léčby.


23 položek celkem
ceknaka koren rez
Čekanka kořen
Momentálně nedostupné
od 20 Kč

Pamatujete si na cikorku? Čekanka kořen nemusí být jen chutnou náhražkou kávy. Napravuje trávení, čistí játra i žlučník. Normalizuje krevní cukr. Je skvělá pro jarní detoxikaci....

515/50G
ceknaka nat na lzicce
od 19 Kč

Nať čekanky napravuje trávení a vrací chuť k jídlu. Je skvělá pro jarní očistu. Udržuje v konci játra, žlučník, srdce i cévy. Pomáhá udržet pod kontrolou krevní cukr....

518/50G
jahodník list na lzicce
od 41 Kč

Listy lesního jahodníku pročišťují krev, ulevují játrům i při vysokém tlaku. Mírní trávicí a střevní potíže, působí na hemeroidy i revmatické problémy. Mají mírné protizánětlivé...

278/50G
bylinný čaj Játra v pytlíčku
Játra
Skladem
od 68 Kč

Jaterní bylinná směs z přesličky, pampelišky, třezalky, měsíčku a jitrocelu přispívající k optimální funkci trávící soustavy. Jednu polévkovou lžíci zalijte 400-500 ml...

440/50G
lípa květ na lžičce
od 88 Kč

Lípa je národní symbol a milovaná léčivka. Je skvělá při nachlazení, horečce i dráždivém kašli. Je močopudná a blahodárně působí na slinivku i játra. Srovnává hladinu cukru v...

308/50G
máta peprná nat na lžičce
od 34 Kč

Voňavá máta uklidní žaludek i střeva. Pomůže při nepříjemném nadýmání, podpoří imunitu i lepší spánek. Bojuje s nechutenstvím, dýchacími obtížemi i bolestivou menstruací....

311/50G
máta spearmint na lžičce
od 69 Kč

Máta spearmint má osvěžující vůni a chuť, kterou zajišťuje menthol, obsahuje ho méně než máta peprná (přibližně 0.5 %) a proto oplývá lehčí a nasládlejší chutí. Nesmí...

314/50G
měsíček květ na lžičce
od 58 Kč

Květy měsíčku umí osvěžit unavené tělo, ale také pomoci s hojením drobných poranění, popálenin i hemeroidů. Játrům a střevům ulevuje a navrací jejich normální funkci....

323/50G
mesíček květ řez na lžičce
od 34 Kč

Jemné květy měsíčku mají sílu navracet normální funkci jater a střev. Napomáhají k hojení ran, popálenin a nemocí kůže. Ulevují při hemeroidech, ženských potížích a zánětech....

881/50G
ostropestřec plod celý na lžičce
od 50 Kč

Rostlina podobná bodláku, která umí zahladit následky nezdravého životního stylu. Čistí játra i celý organismus, zahání únavu i malátnost. Působí na normální hladinu cukru a...

329/100
ostropestřec mletý na lžičce
od 55 Kč

Ostropestřec vypadá jako bodlák, ale zdání klame. Úžasná bylina z jižních zemí umí pročistit játra i organismus. Srovnává hladinu krevního cukru a cholesterolu. Povzbuzuje...

332/100
pampeliškový kořen v sáčku
od 46 Kč

Kořen pampelišky ukrývá sílu houževnaté rostliny s květem jako slunce. Dobře usušený se podělí se o minerály, hořčiny i třísloviny. Uklidní pálení žáhy i trávicí potíže. Podpoří...

341/50G
Nahoru
Další produkty