Vážení zákazníci, náš e-shop je momentálně na dovolené. Objednávky budou expedovány 22. 7. Děkujeme za pochopení.

Bylinky a čaje na astma

Pokud máte diagnostikované astma, mohou vám bylinky pomoci s navracením normální činnosti hltanu a dýchacích cest. Je důležité podpořit správnou činnost dýchacích cest. Pomoci tělu s vykašláváním a celkovým zmírněním zahlenění. Bylinky na astma často usnadňují vykašlávání, ale mohou také působit při prevenci astmatických záchvatů.Pro maximální dýchací pohodlí doporučujeme  pro Vás namíchanou bylinnou směs Dýchací cesty vhodnou při onemocněních horních cest dýchacích doprovázenou kašlem.

Byliny na astma a jejich využití

Je mnoho bylinek, které napomáhají zlepšovat stav při astma. Bylinky mohou působit na zánět, usnadňovat vykašlávání a uklidňovat dýchací cesty.

  • Plicník– Výborný pomocník ať už se jedná o astma či zánět průdušek. Z plicníku se připravuje výborný čaj. Jeho sílu ale můžete využít také formou inhalace.
  • Majoránka – Oblíbené koření české kuchyně je výborným prostředkem pro uklidnění a zvýšení přirozené obranyschopnosti organismu. Naše babičky ale věděly, že majoránka je také skvělá bylinka, která tiší kašel. 
  • Badyán – Exotické koření, které se v tradičním léčitelství využívá pro schopnost prohřívat organismus a tišit kašel. 
  • Echinacea – Třapatka je silnou oporou při dýchacích obtížích. Její síla totiž není jen v posilování imunity, ale také v podpoře normální činnosti dýchacího systému a především horních cest dýchacích.
  • Řepík – Tradiční bylinka lidového léčitelství, které se přisuzuje schopnost tišit kašel, hojit záněty v dýchacích cestách a pomáhat s ucpanými dutinami.
  • Mateřídouška – Oblíbený antioxidant, který umí povzbudit imunitní systém, ale také přispět k normalizaci dýchacích cest. Bylinkáři ji rádi doporučují při úporném astmatickém kašli.

Bylinkový čaj na astma

Z většiny bylin na astma lze připravit rychlý jednoduchý nálev, který je často doslova první pomocí při obtížích. U některých bylin můžeme připravovat čaj na astma i formou odvaru, který zpravidla dokáže vytáhnout z bylin více účinných látek. Odvar je také nutné připravovat, pokud je léčivou částí rostliny kořen. Jako je tomu u třapatek (echinacea).

Čajová směs na astma

Zkušenými bylinkáři připravená směs Dýchací cesty z plicníku, anděliky, třapatky, dobromysli a pomerančové kůry pomůže uvolnit dýchací cesty. Síla bylin povzbudí dýchací cesty k vykašlávání, nastartuje hojící procesy zánětů i s navrací dýchací cesty do normálního stavu.

Bylinkové masti pro úlevu

Jednoznačným favoritem mezi nimi je majoránková mast. Její výhodou je, že ji připravíte prakticky obratem ruky z několika běžně dostupných ingrediencí. Během pár desítek minut můžete využívat její blahodárné schopnosti. 

Hojivé a ulevující tinktury

Z některých bylin lze připravit také tinkturu. Tady je ale potřeba myslet trošku s předstihem, protože příprava tinktury si vyžádá několik týdnů. Na druhé straně si tinkturu můžete sbalit na cesty. V malé lahvičce pak máte ukrytou obrovskou sílu k okamžitému použití. Tinkturu doporučují bylinkáři z třapatky, badyánu i řepíku.

Astma vždy konzultujte s lékařem

Astma je závažné onemocnění a jako takové by vždy mělo být v péči odborného lékaře. Případná bylinná léčba může být podpůrným prostředkem, který doplní klasickou léčbu. 


6 položek celkem
badyán celý na lžičce
od 115 Kč

Badyán je typické zimní koření. Má silné prohřívací schopnosti. Podporuje imunitu a vyhání z těla viry a...

44/50
bylinný čaj dýchací cesty
od 95 Kč

Čaj vhodný při onemocněních horních cest dýchacích doprovázených kašlem. Namíchán z plicníku, anděliky, třapatky, dobromyslu a lahodné pomerančové kůry. Jednu polévkovou...

404/50G
echinacea koren na lzicce
od 58 Kč

Třapatku nachovou užívali už indiáni. Při bolestech žvýkali její kořen. V Evropě je od 17. století. Echinacea-kořen má silné antibiotické, protivirové, protizánětlivé...

566/50G
mateřídouška nat
od 31 Kč

Mateřídouška je milovaná literáty, zahradníky i bylinkáři. Ulevuje při nemocech dýchacích cest, rozbouřeném trávení i neklidu. Pomáhá usínat a působí jako antioxidant. Přispívá...

317/50G
Plicník nať
Plicník nať
Momentálně nedostupné
od 39 Kč

Plicník je drobná rostlinka běžná ve světlých listnatých lesech či jejich okrajích. Nelze si ho nevšimnout díky jeho příznačným růžovým, fialovým či modrým květům. Používá se...

470/50G
Řepík nať
od 35 Kč

Nenápadný řepík nám pomáhá už stovky let s neduhy jater, žlučníku a ledvin. Přispívá k uklidnění žaludku i střev. Napomáhá hojit drobné rány, záněty v ústech i...

554/50G