Vážení zákazníci, náš e-shop je momentálně na dovolené. Objednávky budou expedovány 22. 7. Děkujeme za pochopení.

Menstruace

Bylinky na menstruaci

Bolestivá menstruace, nepravidelný cykus a příliš silné krvácení zná mnoho žen. Mezi nepříjemné projevy měsíčního cyklu ženy patří ale také psychické výkyvy, ale také chuť na sladké. A určitě bychom mohli přidat další příznaky menstruačního diskomfortu. My se ale raději zaměříme na bylinky na menstruaci, které pomáhají vracet cyklus do rovnováhy.

Bylinky na menstruaci

Moudrá příroda nám dala celou řadu bylinek na menstruaci, které pomáhají ženám s jednotlivými nepříjemnými projevy. Můžete vyzkoušet čaj na menstruační bolest, bylinky na silnou menstruaci nebo si uvařit čaj na menstruaci z vyladěné směsi.

 • Brusinka – Po brusince sáhněte, pokud se váš životní cyklus přibližuje k menopauze. Jednotlivá období se stírají a nepříjemné projevy menstruace se mohou přeměnit v projevy přechodu.
 • Dobromysl – Báječná bylinka, která si poradí s křečemi i nevlídnou náladou. Umí navíc ulevit od nepříjemných projevu menstruace.
 • Dubová kůra – Svíravé účinky dubové kůry doporučují bylinkáři ženám s příliš silnou menstruací.
 • Hluchavka bílá – Jemná kopřivu připomínající bylinka umí harmonizovat menstruaci. Pomáhá také při gynekologických zánětech a menopauze.
 • Kontryhel – Jedna ze základních ženských bylinek, tedy alespoň podle starých bylinkářských knih. Díky účinným látkám, které obsahuje, se umí postarat o menstruační zdraví, mírnění premenstruačních potíží, ale také o nepříjemné projevy menopauzy.
 • Kopr semeno – Harmonizuje menstruaci a uklidňuje nepříjemné projevy před menstruací. Pomáhá omezit zadržování vody ke konci cyklu.
 • Kopřiva – Bylinka bohatá na železo, které mohou ženy ztrácet při příliš silném menstruačním krvácení. Detoxikuje a navrací tělo do rovnováhy.
 • Lékořice – Voňavé dřevo pomáhá harmonizovat projevy menstruace a zároveň ulevit od projevů menopauzy, když se ohlásí.
 • Libeček – Kořen libečku pomáhá ulevovat při nepravidelné menstruaci a zadržování vody v těle během cyklu.
 • Maliník – Listy maliníku patří mezi účinné ženské bylinky. Pomáhají těhotným, při menstruaci i menopauze. Bylinkáři ho doporučují při nepříjemných projevech PMS.
 • Máta – Ulevuje při nepříjemných projevech PMS a připravíte z ní i čaj na menstruační bolesti.
 • Meduňka – K nepříjemným projevům ženského cyklu patří stoupající napětí a hormonální nerovnováha, se kterými si podle bylinkářů umí meduňka dobře poradit. Umí mírnit také bolest a křeče, menstruační nevyjímaje.
 • Ostružiník – Bylinný čaj s listy ostružiníku si poradí s premenstruačním diskomfortem.
 • Řebříček – Bylinkáři i ženy řebříček milují. Po staletí se traduje, že umí mírnit krvácení, ženské obtíže a pomáhat ženám v přechodu.
 • Třezalka – Bylinkáři ji doporučují na harmonizaci menstruačního cyklu i duševního zdraví.
 • Violka – Připisují se jí silné účinky na ženské zdraví, proto ji bylinkáři rádi přidávají do bylinných čajů na menstruaci.

Čajová směs na menstruační obtíže

Čajová směs na menstruaci se skládá z šesti bylin, které umí snížit nepříjemné projevy menstruace, harmonizovat ženské zdraví a navodit menstruační komfort.

Čaj na menstruaci

Menstruační potíže umí bylinky velice dobře tlumit. Výborný je čaj na harmonizaci menstruace z květů hluchavky bílé, kontryhele, semínek kopru a meduňky. Čaj na menstruační bolesti můžete připravit z kontryhele, maliníku či ostružiníku. Jednou z potíží žen je příliš dlouhá menstruace, bylinky jako je řebříček, s tímto problémem umí pomoci.

Některé čaje je potřeba připravit formou odvaru. Především pokud potřebujeme dostat účinné látky z kořenů. Třeba z báječné lékořice, která umí ulevit od mnoha menstruačních potíží. Silný odvar z libečku se hodí pro pravidelné užívání, ale ulevit může i jen jednoduchý nálev.

Bylinné tinktury

Domácí bylinnou tinkturu není těžké připravit. Stačí jen kvalitní bylina, silný alkohol a pár týdnů trpělivosti. Odměnou je silný koncentrát, který stačí užívat po kapkách. Bylinkáři doporučují bylinné tinktury z dubové kůry, meduňky, máty, řebříčku.

Nevynechejte návštěvu gynekologa

Pokud nemáte pravidelnou menstruaci nebo cítíte výrazný menstruační diskomfort, vždy se v první řadě objednejte ke svému gynekologovi. Všechny tyto nepříjemné projevy mohou být znamením vážných onemocnění a bylinné čaje nemohou klasickou léčbu nahradit.

Tyto bylinky na menstruaci Vám pomohou dosáhnout maximálního pohodlí v průběhu Vašich dnů a zajišťuje premenstruační komfort. Namíchejte vlastní čaj na menstruaci z bylin z této sekce nebo vyzkoušejte naši bylinnou směs Menstruace namíchanou z bylinek pro normální činnost hormonální soustavy a menstruační komfort.

22 položek celkem
brusinka list na lžičce
od 36 Kč

Plody brusinky patří ke svíčkové či ke svačině. Léčí listy brusinky. Velice účinné jsou při onemocnění močových cest a měchýře, při nachlazení, ale také při žaludečních vředech....

236/50G
dobromysl nat na lžičce 2
Dobromysl nať
Momentálně nedostupné
od 29 Kč

Dobromysl přináší dobrou mysl, ulevuje při depresích, normalizuje trávení a mírní křeče. Ulevuje při úporném kašli, má silné hojivé účinky. Pomáhá ženám při nepříjemných...

383/50G
dubová kůra na lzicce
Dub kůra
Momentálně nedostupné
od 25 Kč

Pohané znali magickou moc dubu. Její léčivé účinky, ale nejsou žádná magie. Účinné látky působí hojivě na hemeroidy, krvácivé rány i záněty v krku. Pomáhá ženám při silné...

389/50G
hluchavka bílá celý květ na lžičce
od 129 Kč

Voňavé květy hluchavky milují ženy, které potřebují řešit gynekologické záněty, harmonizovat menstruaci a posílit poševní sliznice. Ulevují při kašli, bolesti v krku a zánětech...

263/10G
hluchavka nat na lzicce
od 36 Kč

Nať hluchavky bílé pomáhá mírnit nejrůznější kožní onemocnění, hemeroidy i křečové žíly. Její sílu oceňují ženy, které trápí záněty pochvy s bílým výtokem. Pomáhá mírnit...

266/50G
kontryhel nat na lzicce
od 38 Kč

Kontryhel je vytrvalá bylina s dlouhým oddenkem, kvetoucí drobnými žlutozelenými květy. Je známý jako bylinka ženského zdraví, jelikož se stará o předmenstruační a menopauzální...

476/50G
kopr na lžičce
Kopr list
Momentálně nedostupné
od 77 Kč

Kopr všichni důvěrně známe jako kuchyňskou přísadu, výborně dochutí pokrmy s rybím masem a kdo by neznal legendární českou koprovku. 

608/50G
kopr semeno na lžičce
od 31 Kč

Majestátní kopr produkuje semínka, která pomáhají zlepšit produkci mateřského mléka, uklidnit při trávicích potížích i nadýmání. Zlepšují kvalitu spánku i usínání. Odvodňují...

248/50G
kopřiva kořen řez na lžičce
od 47 Kč

Kořen královny starých zdí a příkopů kopřivy ukrývá obrovskou sílu pro naše vlasy a vlasovou pokožku ztrápenou lupy. Blahodárně působí na močové cesty. Pro muže je to důležitá...

287/50G
kopřiva list na lžičce
od 21 Kč

Královna rumišť i léčitelství. Kopřiva působí blahodárně na kosti, klouby, vlasy i nehty. Harmonizuje trávení, močové cesty i cévy. Tiší pocuchané nervy i neurologické problémy....

284/50G
lekorice koren na lžičce
od 29 Kč

Vzývali ji staří Číňané i náš Vašek Neckář. Sladké dřevo nejen výborně chutná, ale také léčí kašel, nachlazení, harmonizuje trávení, nervy i menstruaci. Zbožňují ho ženy, které...

302/50G
libeček kořen na lžičce
od 34 Kč

Kořen voňavého libečku má velice silné účinky při revmatických potížích a artritidě. Jeho sílu ocení ženy s nepravidelnou menstruací. Pomáhá harmonizovat cévní soustavu,...

131/50G
Nahoru
Další produkty