Zásilkovna Z-Point nad 699 Kč zdarma

Dvouzubec nať

36 Kč 72 Kč 120 Kč 184 Kč od 36 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Bylinka břehů a vlhkých mokřadů, kterou ale ocení revmatici, lidé s dnou či ekzémy. Uklidňuje pokožku, hojí záněty i rozpraskanou kůži. Zlepšuje stav žilních stěn a kapilár. Pomáhá v boji s akné. Zbavuje tělo přebytečné vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvouzubec nať

Bylinka břehů a vlhkých mokřadů, kterou ale ocení revmatici, lidé s dnou či ekzémy. Uklidňuje pokožku, hojí záněty i rozpraskanou kůži. Zlepšuje stav žilních stěn a kapilár. Pomáhá v boji s akné. Zbavuje tělo přebytečné vody.

Dvouzubec nať

Dvouzubec trojdílný

Poměrně vysoká letnička, kterou najdete na loukách nebo na březích potůčků a říček. Jméno dvouzubec dostala podle několika zubů, ztvrdlých osin, které se při procházce rády zachytávají na oblečení nebo do srsti čtyřnohých parťáků. Oblíbený je především v čínské medicíně, homeopatii nebo ajurvédě. Sbíráme kvetoucí nať, ale pozor, brzy před východem slunce.

Dvouzubec – účinky

Dvouzubec obsahuje poměrně hodně účinných látek. Mezi nejvýznamnější patří třísloviny a hořčiny. Nechybí ale ani stopové prvky, silice a vitamíny. Obsahuje také celý komplex flavonoidy s hepato ochrannými vlastnostmi a protizánětlivými účinky.

Dvouzubec – využití

Dvouzubec stimuluje produkci moči, potu, ale třeba také nadledvinek. Je oblíbený pro antirevmatické účinky i v boji s dnou a lupénkou. Při zevním použití jsou příjemné jeho antialergické účinky. Působí na zpevňování žilních stěn i kapilár. Je protizánětlivý a působí proti mikrobům. Připisují se mu insekticidní vlastnostmi. Zlepšuje vyživování tkání.

Dvouzubec nať

Dvouzubec nať - recepty

 •  Uklidňující koupel při ekzému

Ocení to především maminky dětí, které ho mohou přidat dvouzubec do koupele a tišit tím nepříjemné projevy ekzému, například kopřivky. Výborný je při všech svědivých dermatitidách.

 •  Oplachy proti akné

Připravíme si odvar z dvouzubce. Přidáváme ho do kosmetických masek nebo oplachujeme postiženou pleť.

 •  Dvouzubec nať - obklady

Z odvaru snadno připravíme obklady, které skvěle působí při mikrobiálním ekzému.

 •  Tinktura

Tinkturu z dvouzubce připravíme jeho třítýdenním louhováním v silném alkoholu. Používá se například při lupénce. Užívá se 3x denně asi 30 kapek.

 •  Dvouzubcová mast

Z vazelíny nebo domácího sádla a tinktury můžeme připravit dvouzubcovou mast na ekzematickou pokožku.