Zásilkovna Z-Point nad 699 Kč zdarma

Kardamom plod

208 Kč 417 Kč 1 047 Kč 1 666 Kč od 208 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Exotický kardamom provoní kuchyni. Je typický pro indickou kuchyni i středomořské sladkosti. Královna chutí prospívá tělu i duši. Přispívá k normální činnosti srdce, dýchacích a močových cest, ledvin i trávicího systému.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kardamom plod

Exotický kardamom provoní kuchyni. Je typický pro indickou kuchyni i středomořské sladkosti. Královna chutí prospívá tělu i duši. Přispívá k normální činnosti srdce, dýchacích a močových cest, ledvin i trávicího systému.


Kardamom plod

Kardamom

Patří k nejdražším kořením světa a do Čech se musí dovážet. Jeho domovinou je Indie či středoamerická Guatemala. Má zvláštní lehce pikantní chuť, která dodává pokrmům typický exotický ráz. Prodává se ve dvou základních variantách. Zelený kardamom má jemnější chuť. Kardamom černý je výraznější, ale také vzácnější.


Kardamom účinky

V zrníčkách kardamomu jsou obsažené stopové prvky, jako je železo či mangan. Z dalších látek jsou to silice, tuk, pryskyřice a škrob. Nechybí ani terpeny, karboxylové kyseliny, tiamin, riboflavin a niacin.


Kardamom plod

Kardamom využití

Kardamom přispívá k normální činnosti oběhového systému krve, k harmonizaci trávení i činnosti ledvin a močových cest. Napomáhá také normálnímu fungování nervového systému. K harmonizaci dýchacích cest a jejich fungování přispívají účinné látky, které obsahuje kardamom. Účinky na zdraví se zatím stále zkoumají. Jeho síly často využívají revmaticky, kterým pomáhá snížit potíže spojené s bolestivými klouby.


Kardamom – recept

Kardamom je vynikající koření exotických kuchyní. Neumíme si bez něj představit pochoutky indické kuchyně, ani kuchyň Nepálu. Jako koření napomáhá k lepší stravitelnosti pokrmů.

Exotická káva

Chcete netradiční využití účinných látek kardamomu a zároveň ochutnat trochu exotiky? Zkuste dát kardamom (celý plod) do kávy při procesu vaření. Pokud budete dělat kávu jako espreso, můžete přimíchat špetku mletého kardamomu do mleté kávy.

Kardamom čaj

Čaj s kardamomem napomáhá uklidnit pocuchané nervy, mírnit stres, únavu i vlivy přepracování. Je pomocníkem i při trávicích obtížích, nebo bolestech v krku. Rozdrtíme malé množství kardamomu (asi lžičku) a zalijeme horkou vodou. Po 15 minutách scedíme a popíjíme

Kardamom kloktadlo

Nálev můžeme využít také jako kloktadlo nebo výplach z úst. Napomáhá při bolestech v krku, zánětech dásní i zubů.


Voňavý likér

Kardamom je výborné koření pro přípravu voňavého likéru. Doporučujeme si vytvořit vlastní směs voňavého koření, kterou zalijeme čistým alkoholem a necháme měsíc macerovat. Nakonec scedíme a přidáme cukr. Ke kardamomu se hodí badyán, skořice i hřebíček.

Kardamom plod