Zásilkovna Z-Point nad 699 Kč zdarma

Dub kůra

25 Kč 36 Kč 73 Kč 117 Kč od 25 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Pohané znali magickou moc dubu. Její léčivé účinky, ale nejsou žádná magie. Účinné látky působí hojivě na hemeroidy, krvácivé rány i záněty v krku. Pomáhá ženám při silné menstruaci. Léčí nepříjemný průjem. Mírní horečku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dub kůra

Pohané znali magickou moc dubu. Její léčivé účinky, ale nejsou žádná magie. Účinné látky působí hojivě na hemeroidy, krvácivé rány i záněty v krku. Pomáhá ženám při silné menstruaci. Léčí nepříjemný průjem. Mírní horečku.

Dub letní

Typický strom evropských listnatých lesů je dub letní. Uctívali ho už staří Slované pro jeho sílu a pevnost. V dobách hladomoru sbírali lidé žaludy a mleli z nich mouku. Nebyla příliš výživná, ale zachránila mnoho lidí. Pražené žaludy se zase využívaly jako náhražka kávy. Velký význam má ale dubová kůra. Na co se používá?

Dub kůra

Dubová kůra – účinky

K léčivým účelům se sbírají pupeny, žaludy a dubová kůra. Použití mají různorodé. Kůra dubu obsahuje velké množství tříslovin, flavonoidy, hořčiny a pryskyřici. Nejúčinnější je mladá kůra dubu. Působí svíravě a proti zánětům.

Dubová kůra použití

Dub (kůra) se využívá jako odvar nebo prášek. Na co se používá dubová kůra? Nevětší síla dubové kůry je, že zastavuje krvácení. Využívá se i k normalizaci střevní činnosti při průjmu. Ženám pomáhá mírnit silnou menstruaci. Odvar tiší bolest krku a léčí zánět při angíně.

Výborná je kůra dubu ve formě oplachů a koupelí. Pomáhá zastavovat krvácení drobných ran, léčí kožní záněty. Zmírňuje pocení nohou. Typické je využití při léčbě hemeroidů.

Dub kůra

Kůra dubu – recepty

Dubová kůra si silný lék na krvácivé potíže. Využít se dá při hemeroidech i menších ranách. Při zánětech v krku a na kůži se využívá její hojivá síla.

1. Dub (kůra) – odvar

Dubová kůra (sypaná) se svaří a nechá louhovat. Poměr je 3 lžičky dubové kůry na 0,25 l vody. Pozor, odvar se popíjí studený. Pomáhá při průjmu i příliš silné menstruaci.

2. Dubová tinktura – dubové kapky

Mají podobný účinek jako odvar z kůry. 25 kapek tinktury ve sklenici vody pomůže při průjmových onemocněních a menstruaci.

3. Dubové kloktadlo

Odvar nebo tinkturu můžeme využívat i při bolestech v krku. Pomáhá dokonce i při angíně.

4. Sedací koupel

Asi nejčastěji se z kůry dubu připravuje sedací koupel. Ta je výborným pomocníkem při hemoroidech. Na litr vody budeme potřebovat 35 g drcené kůry. Svaříme a necháme bublat asi 20 minut. Vychlazené použijeme ke koupeli. Pro dosažení maximálního účinku by koupel měla trvat alespoň 20 minut a měla by být prováděna každý den. Udržovací frekvence po zlepšení stavu je 2 až 3 koupele týdně.

5. Koupel nohou

Podobně jako pro sedací koupel, můžeme připravit i koupel nohou. Zastavuje pocení a pomáhá snižovat horečku.

6. Omývání ranek

Babičky využívaly odvar z dubové kůry na omývání různých ran. Zastavoval krvácení a působil protizánětlivě.

Dub kůra