Vážení zákazníci, náš e-shop je momentálně na dovolené. Objednávky budou expedovány 22. 7. Děkujeme za pochopení.

Ženšen kořen

284 Kč 469 Kč 1 025 Kč 1 970 Kč 4 124 Kč od 284 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Životabudič z dálných asijských zemí, který umí nabudit imunitu i kolísající sexuální funkce. Přispívá k lepší psychické kondici, soustředění i pozornosti. Působí na dlouhodobou paměť i na nepříjemnosti menopauzy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ženšen kořen

Životabudič z dálných asijských zemí, který umí nabudit imunitu 1, 2, 3 i kolísající sexuální funkce. Přispívá k lepší psychické kondici, soustředění i pozornosti. Působí na dlouhodobou paměť i na nepříjemnosti menopauzy.

Ženšen kořen

Ženšen pravý

Blahodárné účinky ženšenu znali asijští léčitelé už před mnoha staletími. V léčitelství se využívá pravý, korejský, čínský, bílý nebo červený ženšen. Účinky jednotlivých druhů se mohou lišit, podle množství účinných látek. Je to vytrvalá bylina, která má původ v Asii, ale roste také v Americe nebo v Rusku. Využívá se z ní kořen, který obsahuje cenné látky. Ty mohou za báječné účinky ženšenu.

Denní dávka ženšenu

Záleží na druhu ženšenu, ale i ženšen by se měl užívat s rozumem. Maximální denní dávka asijského ženšenu by měla být asi 200 mg, u sibiřského to může být až 300 mg a u amerického se uvádí konce 3 g. Tato dávka by měla být rovnoměrně rozdělena do několika dávek během jednoho dne.

Ženšen – účinky na zdraví

Na lidské zdraví působí prostřednictvím cenných ginsenosidů. Obsahuje aminokyseliny, polysacharidy i koktejl vitamínů.

Ženšen – využití

Schválená zdravotní tvrzení nemá, přesto je hojně užívaný. Někteří léčitelé ho považují za tzv. adaptogen. Tedy rostlinu, která pomáhá zvyšovat odolnost organismu proti fyzickému a psychickém stresu. Využívá se k podpůrné léčbě krevního oběhu, ale také k prohloubení spánku. Má být výborný antioxidant 4 a zvyšovat přirozenou obranyschopnost.

Traduje se, že zlepšuje sexuální funkce u mužů i žen. Má zvyšovat soustředění, pozitivně působit na dlouhodobou paměť i pozornost. Pozitivně působí na psychickou kondici, vitalitu a urychlovat rekonvalescenci po úrazu či nemoci. 5 Ženám má pomáhat s nepříjemnými projevy menopauzy. V Asii se užívá také k udržení normální hladiny cukru v krvi. 7

Ženšen - Negativní účinky

Ženšen je silná léčivka. Proto pokud se objeví hypertenze, nespavost, zvracení, bolesti hlavy nebo krvácení z nosu, okamžitě ho přestaňte užívat a raději se poraďte se svým lékařem.
Zároveň může nepříznivě reagovat s léky na ředění krve, proti diabetu, psychofarmaky, kofeinem, imunosupresivy či stimulanty. Vždy doporučujeme poradit se s lékařem, než začnete ženšen užívat.

Ženšen – recepty

V Číně se ženšen užívá v polévkách i jako čajový nálev. Kořeny ženšenu se někdy také kandují nebo se z nich vytváří silný roztok.

Čaj – ženšen

Z kořene ženšenu si můžete připravit vynikající čaj. Lžičku sušeného ženšenu zalijte hrnkem vroucí vody a nechte asi půl hodiny stát.

Ženšenový čaj (odvar)

Dvě lžičky ženšenu zalijte půl litrem studené vody a vařte asi 10 minut. Dále nechte odstát 20 minut a popíjejte během dne.

Víno s ženšenem

Vynikající posilující víno vznikne z litru kvalitního vína, do kterého přidáte lžíci ženšenu, kopřivy a maralího kořene. Nechte dva týdny odstát. Tento nápoj se užívá ráno a večer v množství asi 1 dcl po dobu až čtvrt roku.

Ženšenová tinktura

Lžičku ženšenu zalijte dvěma deci silného kvalitního alkoholu. Nechte 14 dní (minimálně) louhovat. Sceďte a užívejte 3x denně 25 kapek do sklenice vody. Kůra by měla trvat asi měsíc.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7790873/

2https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6191938/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7790881/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34279442/

https://www.liebertpub.com/doi/10.1089/acm.2017.0361?

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24458001/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25015735/