Zásilkovna Z-Point nad 699 Kč zdarma

Hloh list + květ

35 Kč 62 Kč 128 Kč 199 Kč od 35 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Nemá libou vůni, zato má trny. Účinkuje až při dlouhodobém užívání. Výborně harmonizuje srdeční činnost, reguluje krevní tlak a zlepšuje průchodnost cév. Uklidňuje nervy, pomáhá při nespavosti, menopauze, angině pectoris.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hloh list a květ

Nemá libou vůni, zato má trny. Účinkuje až při dlouhodobém užívání. Výborně harmonizuje srdeční činnost, reguluje krevní tlak a zlepšuje průchodnost cév. Uklidňuje nervy, pomáhá při nespavosti, menopauze, angině pectoris.

Hloh list + květ

Hloh obecný

Keř, který známe z českého venkova, na jaře rozsvítí krajinu záplavou bílých kvítků a na podzim je obsypaný drobnými červenými plody, hložinkami. Je příbuzným jabloni a hrušni. A i když dnes roste prakticky všude, původ má v daleké Číně. K léčbě se využívají listy, květy, nebo na podzim sbírané zralé plody. Naše babičky mu říkaly "srdeční chléb".

Hloh - léčivé účinky

Květy a listy mají největší podíl účinných látek. Obsahují silice, třísloviny, aminopuriny, saponiny, kvercitin a antokyany. V listech je obsaženy především kyseliny – krategová a oleandrová. Plody jsou pak bohaté na vitamin C a B, cukry, karoteny, třísloviny, flavonoidy a glykosidy.

Hloh obecný – účinky až po měsících

Tato léčivka není efektivní při krátkodobém užívání. Naopak. Hloh obecný je potřeba užívat po dobu týdnů až měsíců. Až pak ucítíte jeho blahodárné účinky. Zásadní je i každodenní užívání.

Nežádoucí účinky hlohu:

Při užívání hlohu je potřeba být velice obezřetní. Můžete totiž zvyšovat účinky některých léků na srdce. Je proto nezbytné poradit se s ošetřujícím lékařem než začnete hloh užívat.

Hloh – využití

Hloh podporuje normální činnost srdeční soustavy, normální funkce nervové a oběhové soustavy a pomáhá při nespavosti. V tradičním léčitelství se má za to, že umí regulovat krevní tlak, zlepšit činnost srdce, průchodnost cév a zabránit jejich kornatění. Léčí poruchy prokrvování. Používá se k léčbě ledvinových a močových kamenů, snižování hladiny cholesterolu a k uklidnění. Využívají ho ženy při nepříjemných projevech menopauzy. Užívá se k podpoře trávení a mírnění průjmu..

Hloh list + květ

Hloh čaj –  účinky a dlouhodobé užívání


Nečekejte zázraky po prvním doušku hlohového čaje. První zlepšení zdravotního stavu pocítíte asi po šesti týdnech poctivého popíjení.

Hloh – recepty jak zpracovat sušený či čerstvý hloh

K léčbě se tradičně využívá hlohový čaj, odvar z hlohu a hlohová tinktura.

Hlohový čaj

Na čtvrtlitr vroucí vody dejte lžíci sušeného květu a listů. Pozor, čaj má nahořklou chuť, na kterou si sice rychle zvyknete, ale napoprvé může být trochu nepříjemná. Pro lepší chuťový zážitek můžete čaj z hlohu obohatit o některou aromatickou bylinku (máta, meduňka) nebo přidat med.

Hloh – čaj (odvar)

Čaj z hlohu, respektive z jeho plodů, je účinným pomocníkem při ledvinových kamenech.

Hlohová tinktura

Při potížích se srdcem nebo na klimakterium je oblíbená tinktura z hlohu, která se vyrábí ze sušených plodů a čistého alkoholu. Tinktura se také využívá k zevním masážím bolavých míst při zánětech svalů a revmatických potížích.