Hloh list + květ
Související produkty
Detailní popis produktu
Hloh list a květ
Nemá libou vůni, zato má trny. Účinkuje až při dlouhodobém užívání. Výborně harmonizuje srdeční činnost, reguluje krevní tlak a zlepšuje průchodnost cév. Uklidňuje nervy, pomáhá při nespavosti, menopauze, angině pectoris.

Hloh obecný
Keř, který známe z českého venkova, na jaře rozsvítí krajinu záplavou bílých kvítků a na podzim je obsypaný drobnými červenými plody, hložinkami. Je příbuzným jabloni a hrušni. A i když dnes roste prakticky všude, původ má v daleké Číně. K léčbě se využívají listy, květy, nebo na podzim sbírané zralé plody. Naše babičky mu říkaly "srdeční chléb".
Hloh - léčivé účinky
Květy a listy mají největší podíl účinných látek. Obsahují silice, třísloviny, aminopuriny, saponiny, kvercitin a antokyany. V listech je obsaženy především kyseliny – krategová a oleandrová. Plody jsou pak bohaté na vitamin C a B, cukry, karoteny, třísloviny, flavonoidy a glykosidy.
Hloh obecný – účinky až po měsících
Tato léčivka není efektivní při krátkodobém užívání. Naopak. Hloh obecný je potřeba užívat po dobu týdnů až měsíců. Až pak ucítíte jeho blahodárné účinky. Zásadní je i každodenní užívání.
Nežádoucí účinky hlohu:
Při užívání hlohu je potřeba být velice obezřetní. Můžete totiž zvyšovat účinky některých léků na srdce. Je proto nezbytné poradit se s ošetřujícím lékařem než začnete hloh užívat.
Hloh – využití
Hloh podporuje normální činnost srdeční soustavy, normální funkce nervové a oběhové soustavy a pomáhá při nespavosti. V tradičním léčitelství se má za to, že umí regulovat krevní tlak, zlepšit činnost srdce, průchodnost cév a zabránit jejich kornatění. Léčí poruchy prokrvování. Používá se k léčbě ledvinových a močových kamenů, snižování hladiny cholesterolu a k uklidnění. Využívají ho ženy při nepříjemných projevech menopauzy. Užívá se k podpoře trávení a mírnění průjmu..

Hloh čaj – účinky a dlouhodobé užívání
Nečekejte zázraky po prvním doušku hlohového čaje. První zlepšení zdravotního stavu pocítíte asi po šesti týdnech poctivého popíjení.
Hloh – recepty jak zpracovat sušený či čerstvý hloh
K léčbě se tradičně využívá hlohový čaj, odvar z hlohu a hlohová tinktura.
Hlohový čaj
Na čtvrtlitr vroucí vody dejte lžíci sušeného květu a listů. Pozor, čaj má nahořklou chuť, na kterou si sice rychle zvyknete, ale napoprvé může být trochu nepříjemná. Pro lepší chuťový zážitek můžete čaj z hlohu obohatit o některou aromatickou bylinku (máta, meduňka) nebo přidat med.
Hloh – čaj (odvar)
Čaj z hlohu, respektive z jeho plodů, je účinným pomocníkem při ledvinových kamenech.
Hlohová tinktura
Při potížích se srdcem nebo na klimakterium je oblíbená tinktura z hlohu, která se vyrábí ze sušených plodů a čistého alkoholu. Tinktura se také využívá k zevním masážím bolavých míst při zánětech svalů a revmatických potížích.